Baglyok a belvárosban

Városunkban a Görög Katolikus Templom mögötti fán fészkelő baglyokra lettek figyelmesek városunk lakói.

 

A madarak az évnek ebben az időszakában jelennek meg a településen és keresnek élelmet a fagyos, hideg időben. Látványuk szemet gyönyörködtető és felhívja a figyelmet élővilágunk sokszínűségére. A madarak az évnek ebben az időszakában jelennek meg a településen és keresnek élelmet a fagyos, hideg időben. Látványuk szemet gyönyörködtető és felhívja a figyelmet élővilágunk sokszínűségére.

A baglyok a többi madártól élesen elhatárolódó csoportot alkotnak. Külsejük alapján főleg a lappantyúakhoz hasonlítanak. Tollazatuk dús, puha, így méretük is nagyobbnak tűnik, mint valójában. Csüdjük is tollas, mely kevés madárfaj sajátossága. Külső lábujjuk a vetélőujj, mely előre és hátra is fordítható. Erős, kampós karmaik és horgas csőrük van, melyek egyértelműen a ragadozó életmód jelei. Főleg éjszaka aktív állatok

Táplálékukat konkrétan főleg cickányok, egerek és pockok alkotják

Fontos felhívni a parkoló autósok figyelmét arra, hogy a bagolyköpet veszélyes lehet a gépjárművek fényzésére ezért érdemes parkolás előtt körülnézni.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Top hírek

Halálos baleset volt Karcagon

Halálos baleset volt Karcagon

máj. 26, 2020 Rate: 0.00

Tisztelt Karcagi lakosok!

Tisztelt Karcagi lakosok!

ápr. 28, 2020 Rate: 4.14