Print this page

CSOKAI ISTVÁN EMLÉKVERSENY

Karcagon a Sportcsarnokban rendezték meg a Csokai István Emlékverseny országos nyílt veterán ranglistaversenyét.

A verseny elsődleges célja a sportkapcsolatok ápolása, a sportág népszerűsítése.

A ranglista versenyt Szepesi Tibor polgármester nyitotta meg.

A hagyományokhoz híven az idén is megemlékeztek a karcagi asztalitenisz kiemelkedő alakjáról.

A verseny egyúttal az országos veterán ranglista versenysorozat első fordulója is volt.

Rekord nevezés érkezett az ország 52 településéről, illetve sportegyesületétől, összesen 142 versenyző vett részt a
megmérettetésen.

Nagyon magas volt a színvonal (extra ligás,NB I-es, NB II-es versenyzők, korosztályos világbajnokok és helyezettek).

Az érdeklődők igazi csemegét láthattak.
Páros és egyéni, női és férfi versenyszámok voltak, a nőknél 2, a férfiaknál 7 korcsoportban.

16 versenyasztalon, kiváló körülmények között és színvonalas rendezés mellett folytak a mérkőzések. A helyezettek érmet kaptak, a győztesek serlegdíjazásban részesültek. Különdíjat kapott az év eleji világbajnokságon III. helyezést elért Szalai István.
A Kováts DSE versenyzői két bronzérmet
szereztek:
60-64 é. korcsoport: Skumáth István
40-49 é. korcsoportban: Kovács Sándor
A résztvevők megkóstolhattak egy tál karcagi birkapörköltet, kicsit felfedezhették városunkat, sőt voltak, akik az Akácliget Fürdőbe is ellátogattak lazulásképp.

A verseny színvonalas megrendezésével méltó emléket állítottak a szervezők a névadónak.