A Déryné Művelődési Központban működő néptánccsoportok látványos gálaműsorral búcsúztatták az évadot, amelyet egy fergeteges hangulatú Néptánc Bál követett.

A jegybevételekből a fellépőruhák megújulását támogatják a szervezők.

Birtokba vették a színpadot a táncosok a „Karcagért” Közalapítvány Kuratóriuma és a Déryné Művelődési Központ közös programján. A helyi néptánccsoportok apraja-nagyja kitett magáért: bemutatták az elmúlt évben megszerzett tudásukat, a közönség pedig nagyra értékelte a vibráló, energiával teli produkciókat.
A rendezvény fővédnökségét Szepesi Tibor, Karcag város polgármestere vállalta, jelezve a helyi tradíciók ápolásának kiemelt fontosságát. A nézőtér megtelt, sokan a támogatói jegyek vásárlásával is kifejezték elkötelezettségüket a helyi értékek iránt.
A látványos gálaműsort követően a színpadi produkciók terepe igazi bálteremmé alakult át. 


Az est folyamán összegyűlt teljes jegybevételt nemes célra fordítják: a szervezők a néptánccsoportok fellépőruháinak megújítását és támogatását finanszírozzák belőle. Így a karcagi hagyományőrzők a következő évadban már új pompájukban léphetnek majd a közönség elé.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.