POKOLLÁ TETTE VOLT FELESÉGE ÉLETÉT

A Jászberényi Járási Ügyészség garázdaság vétsége és más bűncselekmények miatt indítványozta egy jászapáti férfi távoltartásának elrendelését, aki volt házastársát hónapokon keresztül zaklatta, szidalmazta, több alkalommal b

A megalapozott gyanú szerint a 41 éves jászapáti férfi volt házastársát 2026 márciusától rendszeresen szidalmazta, sértegette, valamint bántalmazásával fenyegette. Ennek érdekében a nő lakóhelyén is megjelent, továbbá március végétől napi rendszerességgel törekedett a személyes kapcsolatfelvételre félelemkeltés céljából.

A volt férj 2026. május közepéig több alkalommal Jászapáti közterületén is rátámadt a nőre, mely során fenyegette, nyakát megragadta, illetve földre lökte a sértettet.

A sértett a bántalmazások következtében 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett.

A Jászberényi Járási Ügyészség azért indítványozta a férfi távoltartásának elrendelését, mert megállapítható a bizonyítás megnehezítésének veszélye, különösen a sértett megfélemlítésével, jogellenes befolyásolásával. Fennáll továbbá a bűnismétlés veszélye is, figyelemmel arra, hogy a férfit a Jászberényi Járásbíróság által elrendelt megelőző távoltartás sem tartotta vissza cselekménye folytatásától.

A Szolnoki Járásbíróság nyomozási bírája elrendelte a jászapáti férfi távoltartását és magatartási szabályként előírta többek között, hogy a sértettel se közvetlenül, se közvetetten kapcsolatba ne lépjen.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.